MasterKey CDNT

* * *

Szanowny Kliencie

Instalacja fotowoltaiki sprawdzi się, jeśli będzie działała niezawodnie przez lata.

Fakty:

W ramach najlepszej inwestycji, na rynku w Polsce, deklarowane są na dziś, gwarancje:

*do 25 lat - jeden z producentów, jeśli montaż, sposób użycia i konserwacje przebiegają prawidłowo

Wykluczenia (wyłącznia) gwarancji przez Producenta: działanie siły wyższej m.in. gradu, śnieżyc, mrozu, burz, nieprawidowy montaż, starzenia w warunkach atmosferycznych i śladu normalnego zyżycia, brak protokołu odbioru uprawnionego instalatora, słaba jakość prac inżynieryjnych (zarówno elektrycznych jak i mechanicznych), niezgodność z instrukcją montażu, niezgodność zamontowanych komponentów z normami stosowanymi przez eksperów z branży, pęknięcie szkła wymaga przeprowadzenia przez klienta obliczeń nośności i stateczności podstawy, nieprawdłowe komponenty konstrukcji na których zamontowane są moduły doprowadzające do korozji i wystepowania pleśni. Brak konserwacji produktu, niezapenienie wystarcającej wentylacji pomiędzy dachem a modułami, dla falownika, stosowania niedozwolonych materiałów opisanych w dokumentacjach producenta, etc.

Wykluczenia (wyłączenia) gwarancji przez Wykonawcę:  wadliwa praca instalacji elektrycznej Klienta. Obowiązek posiadania aktualnego przeglądu instalacji wymaganego prawem.

Rynek usług fotowoltaicznych w Polsce tak bedzo pędzi, że brakuje wyszkolonych pracowników. Mamy swobodę gospodarczą i każdy może tą branżą się zajmować. Cieszy nas ta swoboda ale warto mieć swiadomość, że aktualnie wystarczy płatne dwudniowe szkolenie, w trakcie którego otrzymamy autoryzację do montażu fotowoltaiki i uprawnienia elektryczne SEP (szkolnie, kurs, egzamin, uprawnienia).

Gwarancje producentów są ogranoczoną gwarancją i nie mają zastosowania jeśli nabywca i/lub dostawca/wykonawca naruszy jej warunki. A czy wykonawca je naruszy, w większości przypadków przekonamy się w momencie awarii. 

Biznesowa kalkulacja zwrotów z inwestycji zakłada pracę instalacji np. 25lat.

Dlatego:

Warto wybrać dobre rozwiązanie (rozważyć polskiego producenta i/lub najlepszego zagranicznego). Wybrać doświadczonego partnera z uprawnieniami elektrycznymi do realizacji inwestycji.  Warto wybrać dobry produkt, udokumentować instalację, zebrać protokoły pomiarów, odbioru. Warto zrobić teraz więcej, aby być przekonanym, że gwarancja producenta zadziała. Wówczas są Państwo bezpieczni i instalacja zapracuje na siebie. W innym przypadku, błędu wykonawcy, użytkownika lub zaniechań użytkownika, sprawę rozstrzygnąć nie będzie tak łatwo przy takiej wartości instalacji. 

Co proponujemy?

Zbudowaliśmy zespół, aby śledził na bieżąco rynek fotowoltaiki. Analizujemy atrakcyjność ofert, jakość i nowoczesność usług. Oszczędzimy Twój czas i pieniądze. Zabezpieczymy Cię najlepiej jak potrafimy, aby cały proces zakupu, wdrożenia, gwarancji był prawidłowy. Polecimy najlepsze polskie rozwiązania - gdzie warto je rozważyć jako gwaranta lokalnego. Dopowiemy alterntywne najlepsze rozwiązanie producenta zagranicznego do rozważenia, jako alternatywę. Przedstawimy rozsądne argumenty w przekonaniu, że warto świadomie tą instalacje skonfigurować i dobrze wykonać na wiele lat bezawaryjnej pracy. Zapraszamy do kontaktu. 

Zespół CDNT

data aktualizacji, lipiec 2020r.

 

*